G Y R O

Rudolf Kubík

Kto som?

február 24th, 2014

Rudo - profilovka Medzi moje  aktivity patrí všetko okolo počítačových sietí, elektrotechniky a IT. Prepadol som fenoménu internetu vecí. Externe učím na UMB predmety späté so sieťami a IoT. Nepovažujem sa za odborníka, spájam a motivujem správnych ľudí aby tvorili hodnoty ktoré považujú za správne.

Rád by som zanechal stopu v oblastiach ekológie a udržateľnosti kvalitného života.  Som zástanca garantovaného príjmu a myslím si, že ľudia by sa mali venovať tomu čo ich baví. Nepoznám geo hranice, som súčasťou vesmíru, liberál a pacifista.

 

Mám dcéru, ďalšie dieťa je na ceste. Žijem s nimi aj s partnerkou v mestskej časti BB – Rudlová. Narodil som sa v r. 1983.

 

 

 

 

Comments

2 Comments

RSS
 • evamccarthy says on: 26/12/2019 at 10:50

   

  Thanks for stopping by my page! I’m Eva Mccarthy.
  Even though I jokingly credit my mother for my writing talent, I know that it is a skill I have fostered from childhood. Though my grandmother is a writer, I also started out young.
  I’ve always had a way with words, according to my favorite professor . I was always so excited in science when we had to do a research assignment .
  Now, I help current students achieve the grades that have always come easily to me. It is my way of giving back to communities because I understand the troubles they must overcome to graduate.

  Eva – Professional Writer – tritronicsinc.com Band

 • jody says on: 08/01/2020 at 10:32

   

  Welcome to my blog ! I’m Jody Read.
  Even though I jokingly credit my grandmother for my writing talent, I know that it is a skill I have fostered from childhood. Though my aunt is a writer, I also started out young.
  I’ve always had a way with words, according to my favorite educator. I was always so excited in English when we had to do a research paper .
  Now, I help current students achieve the grades that have always come easily to me. It is my way of giving back to communities because I understand the troubles they must overcome to graduate.

  Jody Read – Academic Writer – Corps

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*